לשאלות ומידע על מגוון הקורסים והסדנאות שלנו, התקשרו: 077-8040591 ונשמח לעזור. ליצירת קשר דרך פייסבוק מסנג׳ר לחצו כאן

צילום: גלעד בנארי

משחק באור וצל: טכניקות לואו קי והי קי בצילום

טכניקות של לואו קי - Low Key ו היי קי - High Key עוזרות לנו לבנות את הפריים כפי שאנחנו חווים אותו כצלמים ולאו דווקא כפי שהעיניים רואות את האור על פני השטח.
להרשמה ופרטים נוספים, צרו איתנו קשר בטלפון 0774090280 או צרו קשר דרך הטופס למטה, ואנו נחזור אליכם בהקדם.

שימוש בסוגי תאורה שונים ויכולת לצייר עם אור צילום בכדי ליצור סיפור, מצבי רוח, רגשות ואפקטים חזותיים שונים בתמונות, הם היסודות שהופכים אותנו מסתם אנשים שמחזיקים מצלמה לצלמים ולצלמות. טכניקות של לואו קי – Low Key ו היי קי – High Key עוזרות לנו לבנות את הפריים כפי שאנחנו חווים אותו כצלמים ולאו דווקא כפי שהעיניים רואות את האור על פני השטח.

טכניקת צילום Low Key – לואו קי

צילום בלואו קי מאופיין בגוונים כהים בעיקר ובצללים עמוקים, עם הדגשות מינימליות. טכניקה זו משדרת לעתים קרובות תחושה של מסתורין, דרמה או מתח. המשחק בין אור וצל יוצר ניגוד בולט בין אזורים מוארים ואזורים חשוכים וצללים. תאורה נמוכה מושגת בדרך כלל על ידי שימוש במקור אור מכיוון אחד (אבל יכול להיות יותר ממקור תאורה אחד). זה יכול להיות אור המגיע מתאורת סטודיו או מאור טבעי, הממוקם בזוית מסוימת כדי ליצור צללים חזקים ולהדגיש את קווי המתאר והמרקמים של הנושא המצולם. על ידי הארה סלקטיבית של אזורים מסוימים תוך השארת אחרים בצל, צילום בלואו קי מדגיש צורה וניגודיות.
צילום: עפר גדנקן
צילום: עפר גדנקן
צילום: הדס דיין רוזנברג
צילום: הדס דיין רוזנברג

טכניקת צילום High Key – הי קי

צילום בהיי קי מאופיין בעיקר בגוונים בהירים ובצללים מינימליים. טכניקה זו יוצרת תחושה של קלילות וניקיון שכן כמות האור גדולה ושוטפת את הנושא בתאורה רכה ואחידה. תאורת היי קי מושגת על ידי שימוש במספר מקורות של אור מפוזר ומחזירי אור – גם בסטודיו וגם באור טבעי (ניתן כמובן לשלב). מקורות התאורה ממוקמים כך שניתן להאיר באופן שווה את הנושא ולמזער צללים קשים. התמונות המתקבלות כוללות איכות בהירה ואוורירית עם מעברים רכים בין אור לצל.
צילום: גלעד בנארי
צילום: שי קדם
צילום: שי קדם
השימוש בתאורות שונות מאפשר לצלמות ולצלמים כלים מגוונים לשליטה באור ובצל כדי לעורר רגשות, נרטיבים ואסתטיקה שונים. בין אם זו העוצמה הדרמטית של תאורת לואו קי או הבהירות הרכה של תאורת היי קי, הבנת הטכניקות הללו מאפשרת לצלמים ליצור מצב הרוח ואווירה לתמונות תוך כדי משיכה ויזואלית של הצופים ובמטרה לעורר תגובות ורגשות. ככל שתהיה לנו יותר שליטה בעקרונות של סוגי התאורה השונים, כך נוכל להרחיב את הרפרטואר היצירתי שלנו ולהפיק תמונות שהן גם מצוינות מבחינה טכנית וגם אקספרסיביות ואמנותיות.
הבדלים בין טכניקת Low Key ו- High Key - 1
הדס דיין רוזנברג

הדס דיין-רוזנברג

צלמת אופנה ופורטרטים, מנהלת פדגוגית בגליץ, מדריכת צילום ואוצרת תערוכות צילום.

*צילום תמונת מאמר ראשית: גלעד בנארי.

דילוג לתוכן