לשאלות ומידע על מגוון הקורסים והסדנאות שלנו, התקשרו: 077-8040591 ונשמח לעזור. ליצירת קשר דרך פייסבוק מסנג׳ר לחצו כאן

צילומי פנטזיה

מה זו בכלל פנטזיה? כהגדרה, היא מתייחסת לז'אנר של ספרות בדיונית המשלבת בדרך כלל אלמנטים של קסם, תופעות על-טבעיות או הגדרות של עולם אחר, סיפורים מעולמות מומצאים או במציאות חלופית, ושונים מאלה של העולם האמיתי.
להרשמה ופרטים נוספים, צרו איתנו קשר בטלפון 0774090280 או צרו קשר דרך הטופס למטה, ואנו נחזור אליכם בהקדם.

אבל סיפורי פנטזיה יכולים לכלול ז'אנרים שונים כמו רומנים, סרטים, תוכניות טלוויזיה, משחקי וידאו וכמובן צילום. ההשראות יכולות להגיע ממקורות כמו אגדות, מיתולוגיה, סיפורים אחרים וכמובן מהדמיון היצירתי של יוצריהם.

הפנטזיה משמשת כאמצעי לאסקפיזם ובידור, ומאפשרת לקוראים ולצופים לשקוע בעולמות פנטסטיים שבהם הכל אפשרי. הדבר הכיף ביותר הוא העובדה שפנטזיה מאפשרת לנו כאומנים, מרחב ליצור ולייצר עבורנו עולמות עליהם אנחנו חולמים ואותם אנחנו מדמיינים.

צילום פנטזיה לוחם
צילום: כפיר זיו במסגרת פרויקט עבור ישראל היום | עריכה: מקסים גולובנוב | דוגמן: טום אביב| סטיילינג: רנה קליגסמן ולימקה

פנטזיה וצילום יכולים להצטלב בדרכים מסקרנות ושונות. שילוב שיכול להציע הזדמנויות לביטוי יצירתי ויכולת לספר סיפורים מלאי דמיון. הנה כמה דרכים בהן פנטזיה וצילום יכולים להתמזג:

פורטרטים / דיוקנאות 
שימוש בתלבושות, איפור וטכניקות שונות כדי להעביר את הנושאים המצולמים למחוזות פנטסטיים. פנטזיה בפורטרטים אינה מחייבת דווקא דמויות מיתיות, גם "הלבשת" סיפור מסוים על המצולמים שלנו זו פנטזיה. העולם בו אנחנו בוחרים לצלם את הסובייקטים שלנו, הסיפור אותו אנחנו בוחרים לספר ובאילו אמצעים ויזואליים אנחנו משתמשים.

צילום סוריאליסטי 
סוריאליזם הוא ז'אנר של אמנות החוקר את התת מודע ומאתגר את המציאות המקובלת. צלמים יכולים להשתמש בטכניקות כמו חשיפה כפולה, פרספקטיבות שונות ומיוחדות וגם מניפולציה בזמן עריכה ליצור תמונות חלומיות ופנטסטיות המעוררות תחושה של מסתורין.

צילום אופנה וצילום קונספטואלי
צלמים קונספטואליים יכולים להשתמש בצילום כמדיום לחקר רעיונות מופשטים ומושגים פילוסופיים הקשורים לפנטזיה, כמו כוח הדמיון והגבולות בין חלומות לחיים ערים – תמונות המזמינות את הצופים לעסוק במרכיבים הפנטסטיים של החוויה האנושית.

פנטזיה וצילום מציעים הזדמנויות אינסופיות לביטוי יצירתי, ומאפשרים לצלמים לדחוף את גבולות המציאות ולהעביר את הצופים למחוזות של דמיון. צילום עולם הפנטזיה שלכם יכול לאפשר לכם חופש אומנותי גדול, מקום להביע את עצמכם כצלמים ולייצר דימויים מאתגרים ושונים שיכולים לבדל את העבודה שלכם בזכות עולם התוכן הפנימי והיצירתיות של כל אחד ואחת.

צילום ועריכה: מקסים גולובנוב

צלמים להשראה:
המלצה של המדריכה והצלמת דיאנה שפר: Ronny Garcia , Anya Anti

השראות נוספות:
Brooke Shaden
Kirsty Mitchell
Tim Walker
Miss Aniela (Natalie Dybisz)
Bella Kotak
David LaChapelle
Miles Aldridge
Nick Knight

הדס דיין רוזנברג

הדס דיין-רוזנברג

צלמת אופנה ופורטרטים, מנהלת פדגוגית בגליץ, מדריכת צילום ואוצרת תערוכות צילום.

דילוג לתוכן