לשאלות ומידע על מגוון הקורסים והסדנאות שלנו, התקשרו: 077-8040591 ונשמח לעזור. ליצירת קשר דרך פייסבוק מסנג׳ר לחצו כאן

גליץ

שש דרכים לעשות עוד כסף מצילום

להרשמה ופרטים נוספים, צרו איתנו קשר בטלפון 0774090280 או צרו קשר דרך הטופס למטה, ואנו נחזור אליכם בהקדם.

האם ניתן לעשות כסף מצילום? כנראה שכן, היות וישנם כל כך הרבה אנשים שעוסקים בתחום. עם בואו של העידן הדיגיטלי נשמעה נבואה מרה מכל עבר. היה נדמה שהצילום הדיגיטלי יהרוג את מקצוע הצילום ויחסל כל הזדמנות לרווח. הצילום הדיגיטלי אכן שינה את עולם הצילום מהיסוד אך בהחלט לא חיסל אותו. עם ריבוי המצלמות וריבוי המסכים נפתחו אפיקים אינספור להכנסה מצילום. זה נכון שיש היום הרבה יותר צלמים מאשר בעבר אבל גם יש הרבה יותר לקוחות והצלם שיעיז ליזום, יגלה שפרנסה מצילום היא דבר אפשרי בהחלט.
ריכזנו לכם היום שבע דרכים לעשות כסף נוסף מצילום. ברוב המקרים מדובר הכנסה מוגבלת עד ראויה, אך גם הוספנו כמה דוגמאות לצלמים שפדו את כל הקופה ויתכן שלא יצטרכו לעבוד עוד יום אחד בחייהם.

להדפיס ולמכור

אם גם אתם למדתם באחד הקורסים שלנו, יש סיכוי גדול שכבר צילמתם כמה תמונות יפות, אולי אפילו יפות במיוחד. יפות עד כדי כך שאולי אפילו משהו ירצה לקנות אותן מכם.
זאת אולי הדרך העתיקה ביותר בעולם הצילום לרווח כלכלי כלשהו. אך בעבר המלאכה היתה מסובכת בהרבה וזאת בשל העובדה שהצלם היה צריך בפועל להדפיס את תמונותיו ולהציגן בחלל כלשהו. וגם אז, כמות האנשים שיחשפו לעבודותיו היתה מוגבלת.
כיום, באינטרנט, הצלם חשוף בעצם לקהל כמעט אינסופי של לקוחות פוטנציאלים וכך בעצם מגדיל את סיכויו למכור. אם אינכם מעונינים להתעסק עם כל שלבי הפקת התמונה המודפסת (הדפסתה הממשית, מסגור, שליחה בדואר וכדומה), ישנם אתרים כדוגמת אימג' קינד, שידפיסו וישלחו בעבורכם וזאת בתמורה להשתתפות ברווחים כמובן.
מה הופך תמונה מודפסת אחת ליקרה מרעותה נשגב מבינתנו אך בכל זאת ישנן הדפסות יחידות שנמכרו בסכומי עתק. ההדפסה היקרה בהסטוריה היא של התמונה "פנטום" שצולמה ע"י הצלם פיטר ליק בסכום המפוצץ של 6.5 מיליון דולר. התמונה נרכשה ע"י מעריץ אומנות אנונימי בלוס-אנג'לס. אגב, באותה קניה רכש אותו אדם עוד שתי הדפסות בסכום כולל נוסף של 3.3 מיליון. בקיצור, סיפור מטורף.

"פנטום", התמונה היקרה בתבל, 6.5 מיליון דולר לחתיכה. צלם:פיטר ליק

צילומי סטוק (STOCK)

דרך נוחה נוספת להכנסה מצילום היא מכירת תמונות לאתרי הסטוק השונים. אמנם ההכנסה היא לא גדולה והתגמול הוא בערך כדולר לתמונה שנמכרת, אבל ככל שיהיו לכם יותר תמונות למכירה, כך ההכנסה החודשית שלכם תגדל. באתרי סטוק יש דרישה תמידית לתמונות חדשות ואיכותיות. לא יעזור לכם לעלות תמונות גרועות, הן לא יזכו לתשומת לב.
האיכות הזאת בעבר היתה מנת חלקם של הצלמים המקצועיים בלבד, אך כיום, עם ירידת מחירי המצלמות והנגשת המצלמות המקצועיות לצלמים החובבים והמתחילים, גם אתם יכולים להפיק את האיכות הנדרשת.
קחו לכן שעה בשבוע ולצלמו תמונות למכירה. זה יכול להיות תמונות של פירות מהמקרר שלכם , או סתם תמונת מאקרו מהגינה. הסתכלו באתרים השונים, למדו מה הסגנון הנמכר ביותר ונסו ללכת בעקבותיו. אם תפנו לכם שעה בשבוע, עד מהרה תתחילו להפיק רווחים ויותר מזה, תהפכו מיומנים יותר ותדעו איך להפיק תמונות מלוטשות היטב.
לאחרונה אתרים כמו פליקר ו-500px הוסיפו את האפשרות לרישוי החומרים וכך למכירה דרכם. אז אם כבר יש לכם גלריות יפות ומושקעות באתרים אלו, תוכלו כבר עכשיו להתחיל למכור.
דוגמא להצלחה יוצאת דופן בצילום תמונות סטוק היא תמונתו שוברת השיאים של הצלם ראלף א.קליונגר. תמונת הקרחון המפורסמת שלו הרוויחה כ900 אלף דולר במחירות סטוק נכון להיום.
בקישור המצורף תוכלו לראות ראיון שנעשה עם הצלם ב2012.

צילום במועדונים

צילום מועדונים הוא תחום מפותח מאוד. לא מעט צלמי ארועים וחתונות התחילו את דרכם כצלמי מועדונים ולא בכדי. תדרש מכם מידה מסוימת של יזמות בכך שתצטרכו למצוא את המועדון שיזדקק לשירותכם. אבל בעלי המועדונים לרוב ירצו שירותי צילום במהלך הערב וזאת לשם שימוש ברשתות החברתיות. בעלי המועדון יודעים שככל שיהיו יותר תמונות של מבלים ומבלות בעמוד הפייסבוק שלהם, כך גם העמוד יזכה לחשיפה בשל התיוגים הרבים וכל מה שהם גוררים בעקבותם.
בדרך כלל הצילום במועדונים יכול להיות בתנאי תאורה קשים ובצפיפות אך אם אתם אוהבים את סוג הבילוי, יש מצב שבמהלך הערב תשכחו בכלל שאתם עובדים. פלוס נוסף לעבודה הוא המוכנות והרצון של המצטלמים בדרך כלל לשתף פעולה עם הצילום. דבר שיכול להוביל לאינספור פורטרטים מגניבים. למרות שרוב העוסקים הצעירים עובדים עם המצלמה והפלאש במצב אוטומאטי, ידע נוסף בתפעול הפלאש (כפי שנלמד בקורס תאורה מעשית) או בחירת הצמצם והתריס במצב הידני בהתאם למצב התאורה יכול להקפיץ אתכם מעבר לשאר הצלמים הבינוניים ולהפיק צילומים ברמה שתיהיה שווה שכר יאה יותר.

 שוליית הצלם

בגדול יש שלושה דברים שאנשים נהנים להסתכל עליהם: דבר מה נשרף, מים זורמים ומישהו אחר עובד. אם נהיה רציניים לרגע, זה לא משנה אם למדתם צילום באקדמיה או שאתם אוטודידקטים שלמדו הכל ביוטיוב. אין דרך טובה יותר ללמוד את מקצוע הצילום מאשר ללמוד בזמן אמת מצלם מיומן. במקרה הזה, אין טוב ממראה עיניים.
כצלמים מיומנים אנחנו יודעים שאסיסטנט ביום צילום יכול להיות חשוב יותר מכל ציוד התאורה גם יחד ולעתים רבות צלמים מקצועיים ומיומנים יזדקקו לשירותיו של צלם מתחיל. האסיסטנט יהיה מעורב בצילום באופן שונה מצלם לצלם. עבודתו יכולה להסתכם בהחזקת רפלקטור אך גם יכולה להיות דומה ליחסים שיש בין שף במסעדה לעוזרו, הסו שף. אשר במקרים רבים מכין את מנת השף מאפס והאחרון רק מסיים בחתימה.
דגש! משרת האסיסטנט יכולה להפוך במהרה למשרת המשרת. עבדו רק עם צלמים שמשלמים ומוכנים להסביר מעת לעת מה הם עושים ולמה. רק לעיתים נדירות יש צלמים גאונים שרק מעצם הנוכחות בסט אפשר ללמוד הרבה, בשאר המקרים חשוב שהסמביוזה תשמר.
אתר חיפוש המשרות INDEED מחשב את השכר השנתי של אססיטנט בכ-38000 דולר, הכוונה כמובן לארצות הברית. אבל היי, גם גם פה נהיה אמריקה לאט לאט.

החצובה הטובה בתבל. אסיסטנט בפעולה.צלם:גרי נייט

להעביר את הידע

הצילום הדיגיטלי הנגיש את המקצוע  להמונים. בראשית ימי הצילום יכלו רק העשירים במיוחד לרכוש את ההשכלה הדרושה והציוד היקר, שלא לדבר על זמן פנוי שבו יכלו לעסוק בתחום.
המאה העשרים במידה רבה הביאה את המצלמה אל כל בית וכיום כמות המצלמות בעולם בוודאי עולה על מספר האנשים. כיום ניתן לרכוש מצלמות מסוג הDSLR במחירי רצפה. בכ-5000 שקלים יכול כל אדם לרכוש ציוד שבעבר היה צריך לשלם כמעט כפול.
כל המצלמות המעולות האלו שמסתובבות שם בחוץ, מחוברות לאנשים שרוצים לדעת איך להשתמש בהם וזכרו שאנחנו תמיד מחפשים מדריכי צילום מוכשרים

המוני צלמים צמאים לידע .צלם:דורון לצטר

צלם שני בחתונה

נתחיל ונאמר שצילום חתונות יכול להיות מאתגר מאוד ודורש מיומנויות רבות מצד הצלם. מצד אחד מתמודד הצלם עם לקוחות לא פשוטים ומצד שני נדרש להתמחות בסגנונות הצילום השונים ,כגון  צילום אופנה, צילום סטודיו, צילום ארועים, צילום תעודי, צילום מזון ועוד ועוד.
אז בכדי לא להעמיס, התחילו כצלם שני בחתונה. בדרך כלל בחתונות צלם שני יצטרף לארוע בזמן קבלת הפנים ויעזוב כשעה לפני הסוף. מבחינת הציוד הדרוש, בדרך כלל מדובר על שני גופים ושני פלאשים, בלי זה לא הרבה צלמי חתונות יקחו אתכם תחת כנפם.
העבודה בתחום היא קשה אך בהחלט מתגמלת מבחינה כספית. בנוסף העבודה כצלם שני מקפלת בחובה שניים מהסעיפים הקודמים. חתונה דומה לצילום במועדון וגם העבודה תחת צלם חתונות מיומן דומה במידה למשרת אססיטנט.

הצלם השני פחות מחויב ולכן יכול לחפש את הזוית הלא אורתודוכסית. צלם:גדי אהד

רוצים  גם לעשות כסף מצילום? מוזמנים להצטרף לאחד מהקורסים המדהימים שלנו בגליץ בית הספר לצילום, ולשדרג את הצילומים שלכם – 0774090280

אנחנו צוות המדריכים של גליץ בית הספר לצילום ואנו מאמינים בהפצת הידע בצילום ובכך שכל אחד יכול ללמוד את סודות התמונה הטובה. אתם מוזמנים לעזור ולשתף עם חברים ואנחנו מאמינים שנפגוש אתכם אישית באחד הקורסים שלנו.

כל הזכויות על הטקסט והתמונות שמורות לגליץ, בית ספר לצילום. אין לעשות כל שימוש כל שימוש ללא אישור מראש ובכתב. תודה.

דילוג לתוכן