יסודות הצילום בחיפה

Previous
Next

הקורסים הקרובים

7.12 – ימי שני

קורס יסודות הצילום

הקורס הקרוב: 7.12 – ימי שני

קורס יסודות הצילום מאפשר לך לרכוש ידע ומיומנויות צילום יחד עם מיטב המדריכים בארץ אשר יגלו לך את השיטות להוציא את המירב מהמצלמה ומעצמך על מנת להוציא את התוצאות הטובות ביותר. הקורס כולל 12 מפגשים מתוכם יציאה ל-4 סדנאות של צילומי שטח בנושאים שונים בתגבור מדריכים נוספים ליחס החניכה האישי ביותר. כל השיעורים בליווי מצגות וצילומים מקוריים ולאחר השיעור יועבר הסיכום למשתתפים כדי לאפשר לכם להקשיב במקום לכתוב. הקורס כולל אחריות מלאה לכל החיים.

 • מפגש 1 – פתיחת קורס וקומפוזיציה

  פתיחת קורס והיכרות עם הסטודנטים. נמשיך להיכרות זריזה עם ההיסטוריה של הצילום, נלמד כיצד בונים תמונה בצורה נכונה, מהי הולכת עין ומה העין אוהבת, מהי קומפוזיציה וכיצד ניישם אותה בצילומים השונים.

 • מפגש 2 – יסודות הצילום חלק א

  הכרת מושגי היסוד החשובים ביותר, לימוד חשיפה ומדידת אור, תריס, צמצם, ISO , הבנת עומק שדה, הכרת מבנה המצלמה, עדשות ואופן העבודה עם המצלמה.

 • מפגש 3 – יסודות הצילום חלק ב

  המשך לימוד מושגי היסוד ולימוד המערכת הדיגיטלית, ההבדלים בין דיגיטל לפילם, מהי רזולוצייה, איזון לבן, טווח דינמי ועבודה עם מאפייני המערכת הדיגיטלית, RAW , קריאת היסטוגרמה והבנת האור על מאפייניו השונים.

 • מפגש 4 - צילום שטח ראשון – פארק בסמוך למרכז הלימוד בחיפה (יום ו' בוקר)

  יציאה לצילומים בגן האם ליישום הנלמד בשיעורים העיוניים. תרגול חשיפה, עומק שדה, מדידת אור, קומפוזיציה, צילום בתנועה, תפעול המצלמה ועוד.

 • מפגש 5 – ביקורת עבודות

  תוסבר אמנות מתן הביקורת תוך מעבר על צילומי החניכים במפגש הקודם והעברת ביקורת עם דגש על הטכניקה ועל אפשרויות לשיפור התמונות. הביקורת היא שלב מהותי בהתפתחות האישית ומקנה לנו כלים: להבין, לנתח ולדעת כיצד לחזור עם תוצאות טובות יותר בכל פעם מחדש.

 • מפגש 6 – תוכנות עריכה דיגיטלית

  תוכנות עריכה הן החדר חושך של העולם הדיגיטלי. כלים אילו הינם חיוניים ביותר לתהליך העבודה הדיגיטלית. בשיעור זה יועברו הכלים הבסיסיים הדרושים לעבודה עם תוכנות אלה.

 • מפגש 7 – צילום שטח שני – צילום בעלי חיים (יום ו' בוקר)

  יישום טכניקות של חשיפה ארוכה תוך שימוש בחצובה. נסיון בקומפוזיציות שונות, עבודה עם פלאש בחשיפות מרובות וצילום רכבים בתנועה. השיעוריתחיל בצילום שקיעה ויימשך בחשיפות ארוכות.

 • מפגש 8 – ביקורת עבודות והרצאה בנושא פורטרטים וצילומי רחוב

  החניכים יציגו את התמונות שלהן מהספארי לפני ואחרי יישום עריכה דיגיטלית ותועבר ביקורת בונה על התמונות תוך העלאת הצעות לשיפור. בחלקו השני של השיעור תועבר הרצאה בנושא צילומי רחוב ופורטרטים – נבין את סוד היופי, את הדרך להעברת אופי המצולם לצופה ועוד.

 • מפגש 9 – צילום שטח שלישי – צילומי רחוב בהרצל והשוק (יום ו' בוקר)

  יציאה לצילומים ברחוב הרצל והשוק תוך כדי תפיסת התרחשויות ברחוב, צילום פורטרטים ותשומת לב לפרטים הקטנים.

 • מפגש 10 – ביקורת עבודות, פלאש והכנה לצילומי לילה

  החניכים יציגו את תוצאות הצילומים מנחלת בנימין ושינקין למטרת ביקורת בונה. בחלקו השני של השיעור תועבר מצגת בנושא פלאש (מבזק) חיצוני ופנימי על כל האפשרויות המגוונות שלו ונעבור הכנה למפגש הבא –צילומי שקיעה וצילומי לילה.

 • מפגש 11 – צילום שטח רביעי - צילומי לילה בחוף דדו

  יישום טכניקות של חשיפה ארוכה תוך שימוש בחצובה. נסיון בקומפוזיציות שונות, עבודה עם פלאש בחשיפות מרובות וצילום רכבים בתנועה. השיעוריתחיל בצילום שקיעה ויימשך בחשיפות ארוכות.

 • מפגש 12 – הצגת עבודות וסיכום הקורס

  בתחילה נלמד את נושא הפילטרים (מסננים), כיצד משפיעים על הצילום ומתי נשתמש באיזה פילטר. בהמשך הרצאת 'התפתחות אישית בעולם ההצילום', בה נכיר פורומים, גלריות ודרכים להתפתח בהמשך. בחלקו השני של השיעור יועבר סיכום קורס וחלוקת תעודות סיום.

מטרת הקורס

להיכנס לעולם הצילום, לשפר בצורה הטובה ביותר את רמת הצילום ולהעניק את הכלים להתפתח לרמה גבוהה בצילום, באחריות

השלמת שיעורים

לכל אחד קורה שמפספס שיעור במהלך הקורס עקב סיבות אישיות. אם פספסתם שיעור, מכיוון שקורס חדש נפתח כל שבועיים, עומדת לרשותכם האפשרות להשלים את אותו השיעור שבועיים לאחר מכן בכיתה או מתי שנוח לכם ללא תשלום נוסף.

המשכיות

לכל המשתתפים בקורס יסודות הצילום שמורה הנחה קבועה של 10% לכל הקורסים המתקדמים, מוזמנים למפגשי צילום מודרכים חד פעמיים ובנוסף, מפגשי צילום ללא תשלום מתקיימים כל הזמן עם הקבוצות של בוגרי הקורסים.

מיקום

סניף חיפה שלנו נמצא בחיפה, ברחוב העצמאות 65, סמוך לתחנת הרכבת חיפה-מרכז השמונה.

אודות

גליץ בית הספר לצילום נחשב כיום לבית הספר המוביל לצילום בארץ. אלפי צלמים מצויינים, בוגרי הקורסים, פעילים כיום בקהילת הצילום הישראלית וצוות של 40 צלמים-מדריכים מהמובילים בישראל עומדים לרשותכם. בית הספר נחשב למקום חדשני עם שיטות לימוד מקוריות ומתקדמות כשעל דגלו חרוטה האיכות ושאיפה למצויינות. בית הספר מפיק את מגזין הצילום קומפוזיציה. כדאי לקרוא מה מייחד אותנו בהמשך העמוד, את דירוג בית הספר, חוות דעת הסטודנטים, ליצור קשר ולהצטרף לקבוצת הפייסבוק.

קורס צילום
IPHONE
photo in the sea
שקיעה נמל תל אביב
קורס צילום מאקרו

כל הסיבות לבחור בגליץ

IMG_9737
 • השלמת שיעורים

  לכל אחד קורה שמפספס שיעור במהלך הקורס מכל סיבה שהיא. אם פספסתם שיעור, מכיוון שמחזור חדש נפתח כל שבוע, עומדת לרשותכם האפשרות להשלים את אותו השיעור בהקדם מתי שנוח לכם, ללא תשלום!

 • איכות הלמידה

  המדריכים הטובים בארץ משתתפים בהדרכת הקורס ומעניקים מניסיונם ומזווית הראייה המיוחדת שלהם. הקורס נערך בקבוצות קטנות והיציאות לשטח מתוגברות במדריכים נוספים ואנחנו מתחייבים לכם ליחס החניכה הטוב בארץ.

 • המשכיות

  לכל אחד קורה שמפספס שיעור במהלך הקורס מכל סיבה שהיא. אם פספסתם שיעור, מכיוון שמחזור חדש נפתח כל שבוע, עומדת לרשותכם האפשרות להשלים את אותו השיעור בהקדם מתי שנוח לכם, ללא תשלום!

 • מחוייבות למצויינות

  הקורס בתהליך שיפור ושידרוג מתמשך לאחר כל מחזור. כיום, לאחר למעלה מ-250 מחזורים מדהימים, הקורס הינו ללא ספק באיכות הגבוהה ביותר בארץ ואנו עומדים על 97% שביעות רצון מהקורס, מוזמנים לקרוא.

 • מובילי קהילת הצילום

  אתם רוצים ללמוד מהמובילים בתחום הצילום בישראל. כחלק מהחזון שלנו לשיפור עולם הצילום בארץ, אנו מפיקים את מגזין הצילום של ישראל – קומפוזיציה, אשר מופץ חינם לעשרות אלפי מנויים. בנוסף, אנו עורכים כנסי צילום ענקיים בהם אנו מרצים ומשתפים בטכניקות צילום חדשניות וזוויות ראייה ייחודיות. כנס הצילום של ישראל 2012 היה מדהים עם כ-3,500 צלמים וחובבי צילום בהיכל נוקיה! זהו כנס הצילום הגדול ביותר בעולם!

 • אחריות מורחבת

  אנחנו מתחייבים שתצאו מקורס עם כל הידע הנדרש! אם הרגשתם שחסר לכם ידע בנושא מסוים או ששכחתם משהו, אתם מוזמנים לעשות את אותו השיעור שנית, ללא תשלום וללא הגבלה בזמן, ולחזק את אותם הנושאים עד שתהיו בטוחים בכך ב-100%.

 • הדרכה אישית על המצלמה

  יש לכם מצלמה מצויינת ואתם מעוניינים לדעת לשלוט בה ולהוציא ממנה את המקסימום? אנחנו נעבור איתכם אישית על המצלמה שלכם ונסביר את אפשרויות התפעול שלה כדי שתממשו את הפוטנציאל הגלום בה.

 • הנוחות שלכם

  לכל אחד מתאים זמן אחר ללימודים. בזכות ההצלחה של הקורס, אנחנו פותחים מחזור חדש כל שבוע וכל מחזור מתקיים ביום אחר בשבוע, כולל קורסי בוקר וערב וקורסים בימי שישי בבוקר. לכם נותר רק לבחור מתי הכי נוח לכם לעשות את הקורס.

 • מבנה בית הספר

  הסניף הראשי שלנו נמצא בבורסה ברמת גן, אנחנו צמודים לרכבת ולנתיבי איילון ועם חניה חינם. 7 כיתות לימוד מרווחות וחדרי דיונים מאובזרים, פינות ישיבה נוחות כשהסטודנטים והבוגרים שלנו מוזמנים לבוא מתי שהם רוצים, להשתמש בכיתות המחשבים שלנו, לקרוא מגזינים וספרי צילום מהספרייה ולהשתמש בסטודיו שלנו. אתם, כמובן, מוזמנים לבוא לבקר ולהתרשם. כל יום הוא יום פתוח